Opis

Lokalizacja i otoczenie:

Nieruchomość położona jest przy ulicy 12 Marca 236, stanowiącą deptak prowadzący do centralnego placu w Wejherowie będącego reprezentatywnym rynkiem miejskim. W bezpośrednim sąsiedztwie występuje zabudowa zwarta. Mieszczą się tu liczne sklepy, restauracje, hotele, placówki banków, Urząd Stanu Cywilnego, itp. Warto zaznaczyć że zachodnia granica działki na której znajduje się kamienica, graniczy bezpośrednio z linią brzegową rzeki Cedron.

Opis budynku:

Budynek został wybudowany przed 1939r. Do obecnych czasów nie zachowała się żadna dokumentacja . Budynek mieszkalno-usługowy jest budynkiem dwupiętrowym z poddaszem nieużytkowym, w całości podpiwniczonym. Omawiany budynek wykonano w technologii tradycyjnej. Ściany nośne wymurowano z cegły pełnej. W 2016 roku został wykonany remont dachu oraz elewacji. Wnętrze  budynku wymaga generalnego remontu. Kamienica położona jest w zasięgu strefy konserwacji urbanistycznej zabytkowego zespołu urbanistyczno –krajobrazowego miasta Wejherowa wpisanego do rejestru zabytków województwa decyzją nr IX/0138/79 z dnia 26.02.1979r., pod nr 957 ( dawny numer rejestru 818).

Na dzień dzisiejszy parter budynku stanowi powierzchnia 154,74 m2 z czego część wynajęta jest pod salon sieci komórkowej Play (ok 40 m2). Na pierwszym piętrze znajduje się lokal mieszkalny o powierzchni 129,43m2 składający się z czterech pokoi kuchni oraz łazienki. Drugie piętro stanowi lokal mieszkalny o powierzchni 135,67 m2 składający się z czterech pokoi, kuchni oraz łazienki. Poddasze w połowie zostało zaadaptowane na lokal mieszkalny o pow. ok 50 m2.

Opis techniczny:

• Dane techniczne budynku: Powierzchnia zabudowy – 183,03 m2 Powierzchnia użytkowa – 558,23 m2 Kubatura – 1597,78 m3 Wysokość do kalenicy -15,06 m • Fundamenty: Obiekt posadowiony jest na fundamentach kamiennych. • Ściany nośne: Ściany nośne zewnętrzne dwuspadowe wymurowane z cegły pełnej gr. 24 cm na zaprawie cementowo-wapiennej, częściowo z betonu o różnych grubościach. Grubość ścian łącznie z tynkami wynosi od 38 do 112 cm. • Ściany działowe: Większość ścian działowych wykonana jest z cegły dziurawki i z pustaków betonowych na zaprawie cementowo- wapiennej. Grubość ścian działowych łącznie z tynkami wynosi od 10 do 28 cm.
• Stropy: Strop nad piwnicą budynku mieszkalno-usługowego łukowy ceramiczny, nad parterem i I piętrem drewniany oparty na belkach drewnianych ze ślepym pułapem, wypełniony polepą, od spodu obity deskami, na deskach trzcina i tynk. Od góry deski podłogowe i płyta wiórowa gr. 2,5 cm. • Dach: Dach budynku mieszkalno-usługowego dwuspadowy o konstrukcji krokwiowo płatwiowej ze ścianką stolcową, oparty na słupach drewnianych 12/12 cm. Pokrycie dachowe – papa asfaltowa na deskowaniu pełnym, kąt nachylenia połaci 15 stopni. • Schody: Schody na klatce schodowej drewniane, policzkowe pełne. W piwnicy i na parterze części gospodarczej żelbetonowe, monolityczne. • Posadzki i podłogi: W większości pomieszczeń płytki PCV, w piwnicy posadzka cementowa, w pokojach mieszkalnych wykładzina dywanowa, na schodach posadzka betonowa. • Tynki: Wewnętrzne cementowo-wapienne kat. III. W łazienkach ściany licowane płytkami ceramicznymi do wysokości 1,6m. Tynki zewnętrzne wapienne.
• Stolarka: Stolarka drzwiowa i okienna drewniana, • Obróbki blacharskie: Opierzenia, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej.
• Wyposażenie budynku w instalacje: - elektryczna siłowa, - elektryczna oświetleniowa, - wodociągowo-kanalizacyjna, - gazowa, - telefoniczna.
Z racji tego że wnętrze budynku wymaga generalnego remontu w postaci wymiany wszystkich instalacji, posadzki,  tynków, stolarki drzwiowej.  Przyszły Właściciel może dostosować układ pomieszczeń do swoich potrzeb. Zapisy MPZP dopuszczają zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w tym miejscu.

Formularz kontaktowy:

SV01792
Obiekt
Sprzedaż
Pomorskie, Wejherowo, 12 MARCA
721.76 m2
1 750 000 PLN